Wyszukiwarka

Zadziałały wewnętrzne procedury bezpieczeństwa15.06.2010

14 czerwca w godzinach wieczornych doszło do zapalenia się bloków z przeprowadzonych prób produkcyjnych, które znajdowały się poza linią produkcyjną elastycznych pianek w pogalewskim zakładzie Organika.S.A.

 
 
Malbork, dn. 15.06.2010r.
 
W godzinach wieczornych na terenie zakładu produkcyjnego Organika S.A. w Pogalewie Wielkim, k. Brzegu Dolnego doszło do zapalenia się bloków z przeprowadzonych prób produkcyjnych. Bloki elastycznych pianek znajdowały się poza linią produkcyjną, odizolowane na zewnątrz budynku i monitorowane pod względem pomiaru temperatury.
W wyniku zaistniałej sytuacji zostały podjęte działania zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przez zakładową brygadę ratowniczą, wezwano także straż pożarną. Sytuacja nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi oraz środowiska. Nikt nie został poszkodowany.
Teren zakładu został zabezpieczony i obecnie prowadzone są prace nad zbadaniem okoliczności i poznaniem przyczyn samozapłonu bloków. Jednocześnie pozostałe bloki nie wykazują oznak wskazujących na powstanie samozapłonu.
W pogalewskiej fabryce zanotowano niewielkie uszkodzenia bramy, podszycia budynku oraz drobnego sprzętu produkcyjnego. W tej sytuacji wstrzymano część produkcji elastycznych pianek PU, większość zakładu pracuje dalej, bez przeszkód.
 
Więcej informacji:
Organika S.A., Dział Marektingu, tel. +48 55 270 12 00, 270 12 14, e-mail: marketing@organika.pl
 
 
***
Jesteśmy jakościową marką i wiarygodnym partnerem dla producentów sektora meblarskiego. Wdrażamy strategię rozwoju zgodną z najwyższymi standardami ekologicznymi.
 
 Organika – informacje  
                Organika to producent i przetwórca pianki poliuretanowej (tapicerskiej) oraz pianki wtórnie spienionej, wykorzystywanej do wyrobu mebli tapicerowanych i materacy oraz dla branży motoryzacyjnej. Firma istnieje w Polsce od 1961 roku. Swoją główną siedzibę wraz z zakładem produkcyjnym posiada w Malborku. Ma także drugi zakład produkcyjny w Pogalewie Wielkim oraz specjalistyczną przetwórnię pianki PU w Częstochowie. Posiada fabryki i oddziały w Rosji, Czechach, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz na Białorusi. Organika angażuje się w działania proekologiczne – a przede wszystkim w przetwórstwo odpadów - produkując z nich pełnowartościowe pianki wtórnie spienione oraz Pianomat, tj. mata izolująca pod panele podłogowe i wykładziny dywanowe, stosowane w branży budowlano-remontowej.
Więcej informacji na stronie internetowej : www.organika.pl, www.pianomat.pl

Powrót na listę aktualności